Kronikë e zezë

Nga një muaj paraburgim dy të dyshuarve për vjedhje në Prizren

Nga një muaj paraburgim dy të dyshuarve për vjedhje në Prizren

Gjykata Themelore në Prizren konfirmon se ka caktuar nga një muaj paraburgim ndaj dy personave të dyshuar për vjedhje, transmeton KOHA.

Paraburgimi u është caktuar të pandehurve me iniciale A.A dhe B.S. që të dy nga Malësia e Re. Masa e paraburgimit do të llogaritet prej datës 16.09.2020 nga ora 12:00 dhe do të zgjasë deri më datën 16.10.2020.