Kronikë e zezë

Arrest shtëpie për këngëtaren Fjolla Morina, për dy shoqëruesit e saj arrest me burg

Arrest shtëpie për këngëtaren Fjolla Morina, për dy shoqëruesit e saj arrest me burg

Gjykata e Kukësit, në seancën që ishte me tension dhe me shumë polemika, ka dhënë masën e sigurisë ”arrest shtëpie” për këngëtaren Fjolla Morina. Në çantën e saj u gjendën dy armë. Për dy miqtë e saj, Fisnik Syla dhe Fitim Muji për të cilët vetë këngëtarja ka thënë se ishin thjeshtë shoqëruesit e saj, gjyqtarja Merita Karaj ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg”.

E “braktisur” nga familja dhe fansat, Morina mëngjesin e kësaj të marte zbriti pa pranga nga furgoni i policisë, ndryshe nga dy djemtë që u arrestuan me të në makinë, të cilët ishin të prangosur. Me syze dielli, maskë në fytyrë si masë kundër Covid-19, flokët e kapur gërshetë dhe një fustan të gjatë, ajo u paraqit në Gjykatën e Kukësit.