Kronikë e zezë

Arratisen dy të mitur nga Qendra Korrektuese në Lipjan

Arratisen dy të mitur nga Qendra Korrektuese në Lipjan
Foto: Ilustrim

Shërbimi Korrektues i Kosovës, njofton opinionin publik se sonte rreth orës 17:35, të miturit , R. S, viti i lindjes 2001 dhe A.K viti i lindjes 2003 janë arratisur nga Qendra Korrektuese Lipjan, bëhet e ditur përmes një komunikate për media.

Tutje thuhet se R. S , ishte i dënuar me një vit për veprën penale; grabitje, kurse A.K, ishte i dënuar me një vit për veprën penale; lëndim i rëndë trupor.