Kronikë e zezë

Dënohen me burgim dy shqiptarë për trafikim ilegalë të emigrantëve në Britani

Dënohen me burgim dy shqiptarë për trafikim ilegalë të emigrantëve në Britani
Foto: Ilustrim

Një grua që kishte krijuar një organizatë bamirëse false, duke e shfrytëzuar atë për të trafikuar njerëz është dënuar me burgim pesëvjeçar, shkruan gazeta “Metro”.

Pranvera S. (47), kishte krijuar një organizatë bamirëse duke thënë se me të po ndihmon azilkërkuesit shqiptarë, pasi me mashtrim kishte siguruar një grant 10 mijë funte nga “Fondi i Lotarisë së Madhe”.

Ajo e përdori pozitën e saj për të trafikuar 30 emigrantë ilegalë në muaj në Britani, dhe i detyroi ata të punonte në ferma kanabisi për të paguar për shërbimet e saj “bamirëse”.