Kronikë e zezë

Një i mitur dyshohet të ketë dhunuar një të mitur në Prishtinë

Një i mitur dyshohet të ketë dhunuar një të mitur në Prishtinë
 

Një djal i mitur dyshohet se ka dhunuar një vajzë të mitur në Prishtinë. Sipas njoftimit nga Policia, njësitë relevante policore kanë dalë në vendin e ngjarjes.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili rekomandon që viktima të dërgohet në IML për ekzaminim dhe rasti procedohet në procedurë të rregullt dhe vazhdon të hetohet.