Kronikë e zezë

Sekuestrohen armë dhe municione në Lipjan, dy persona shoqërohen në Polici

Sekuestrohen armë dhe municione në Lipjan, dy persona shoqërohen në Polici
 

Në kuadër të punës parandaluese Policia e Kosovës bën të ditur se janë ndërmarrë një sërë veprimesh hetimore dhe operative të cilat në veçanti kanë rezultuar me gjetjen e armëve dhe municioneve si dhe identifikimin e poseduesve të tyre.

Në këtë vazhdë, më datë 24.11.2020 rreth orës 00:30, në hyrje të fshatit Shalë të komunës së Lipjanit, policia ka ndaluar veturën Opel Astra me targë Kosove, dhe pas kontrollit të detajuar ka arritur të gjejë dhe të sekuestrojë: