Kronikë e zezë

Vdes vajza që ishte goditur nga vetura në Lluzhan rreth tri javë më parë

Vdes vajza që ishte goditur nga vetura në Lluzhan rreth tri javë më parë
Foto: Ilustrim
 

Një vajzë 13-vjeçare që ishte goditur nga një veturë në fshatin Lluzhan të Podujevës më 9 nëntor, ka vdekur në QKUK të shtunën.

Policia e Kosovës, në raportin e saj, ka njoftuar se vajza, si këmbësore, ishte goditur nga një veturë dhe kishte marrë lëndime të rënda. Ajo ka humbur jetën dje në mëngjes.