Kronikë e zezë

Arrestohen dy persona në Podujevë, dyshohet se vodhën 12 telefona

Arrestohen dy persona në Podujevë, dyshohet se vodhën 12 telefona
 

Janë arrestuar dy persona në Podujevë, pasi dyshohet se kanë vjedhur 12 telefona në vlerë 1950 euro.

“Tek njëri nga të dyshuarit është gjetur dhe konfiskuar një telefon Samsung që dyshohst se është vjedhur në mobi shop. Në konsultim me prokurorin dhe me urdhër vebral të gjyqtarit të procedurës paraprake, është bërë një kontroll, por nuk është gjetur asgjë e dyshuar”, thuhet në raportin e Policisë.