Kronikë e zezë

Aksident në Gjakovë, vdesin dy persona

Aksident në Gjakovë, vdesin dy persona
Foto: KOHA
 

Një aksident i rëndë trafiku në fshatin Ponoshec të Gjakovës ka lënë të vdekur dy persona. Policia njofton se aksidenti ka ndodhur të hënën rreth orës 18:00, ku vozitësi i veturës me targa të Shqipërisë ka humbur kontrollin duke dalë në shirin tjetër të rrugës dhe ka goditur një veturë tjetër.

"Pasagjeri i tretë ka pësuar lëndime serioze ndërsa vozitësi i veturës ka pësuar lëndime të lehta trupore. Në vendngjarje ka dalë dhe kryeprokurori. Vazhdon shikimi i vendimit të ngjarjes", thuhet në njoftimin policor.