Kronikë e zezë

Vushtrri, dy të mitur dyshohet se vodhën në një shtëpi ari dhe para të gatshme

Vushtrri, dy të mitur dyshohet se vodhën në një shtëpi ari dhe para të gatshme
 

Një person nga Vushtrria ka raportuar se në shtëpinë e tij kanë hyrë dy dyshuar të mitur të cilët nga dy kasaforta të metalta kanë vjedhur stoli ari dhe para të gatshme.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit dhe pas sigurimit verbal të urdhëresës nga gjyqtari është kryer bastisje në dy lokacionet e dyshuara mirëpo nuk është gjetur asgjë e dyshuar.