Kronikë e zezë

Tri raste të dhunës në familje gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë

Tri raste të dhunës në familje gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë
Foto: Ilustrim
 

Tri raste të dhunë në familje janë raportuar në 24 orët e fundit në Kosovë.

Në Prishtinë, është arrestuar një i dyshuar pasi i njëjti dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij. Viktima është udhëzuar për urdhër mbrojtje dhe ka marrë tretman mjekësor. Me urdhër të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.