Kronikë e zezë

Një muaj paraburgim për të dyshuarin që rrahu për vdekje një person në Ferizaj

Foto: Koha / ilustrim
Foto: Ilustrim
 

Gjykata Themelore në Ferizaj ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Ferizajt, për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit B.SH., i cili më 21 shkurt i kishte shkaktuar dëmtim viktimës A.L., si pasojë e të cilës më pas vdiq.

B.Sh. dyshohet se në fshatin Bibaj të Ferizajt, pranë një pompe të benzinës, kishte grushtuar viktimën A.L., i cili kishte rënë me kokë në beton dhe për pasojë, pas pak kohësh kishte vdekur në spital.