Kronikë e zezë

Ekstradohet nga Shqipëria i dyshuari për vrasjen e 2018-s në Gjakovë

Ekstradohet nga Shqipëria i dyshuari për vrasjen e 2018-s në Gjakovë
 

Është ekstraduar nga autoritetet e Shqipërisë një i dyshuar për vrasjen që kishte ndodhur në fshatin Smolicë të Gjakovës më 14 tetor të vitit 2018, ka njoftuar Policia e Kosovës.

Sipas raportit 24-orësh, i ekstraduari dyshohet për veprën penale të “vrasjes së rëndë” dhe “përdorim të armës apo mjetit eksplodues”. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.