Kronikë e zezë

Arrestohen 3 të dyshuar në Prizren, u sekuestrohen substanca narkotike dhe armë

Arrestohen 3 të dyshuar në Prizren, u sekuestrohen substanca narkotike dhe armë
Foto: Policia e Kosovës
 

Drejtoria për hetimin e trafikimit me narkotikë e Policisë së Kosovës në Prizren, të martën në ora 18:10, ka ndaluar automjeti ËV Golf 4 me targat e njohura për policinë, në të cilin ndodheshin tre persona të dyshuar meshkuj kosovar.

Gjatë realizimit të kontrollit tek të dyshuarit janë gjetur dhe sekuestruar përkohësisht: substancë e dyshuar narkotike e llojit Marihuanë me peshë 7.19 gram, një thikë, një pako me rizlla dhe tre telefona celular.