Kronikë e zezë

Gjashtë të arrestuar në Kosovë në 24 orë për dhunë në familje

Foto: Stock
 

Katër raste të dhunës në familje janë lajmëruar të hënën në Policinë e Kosovës, derisa janë arrestuar gjashtë persona.

Sipas njoftimit, në Ferizaj është arrestuar një i dyshuar pasi i njëjti ka ushtruar dhunë psikike ndaj babait të tij. I dyshuari ka probleme psikike dhe në vazhdimësi u ka bërë presion familjarëve tij. Me urdhër të prokurorit i ai është dërguar në mbajtje.