Kronikë e zezë

Konfiskohen 10 qengja në Istog, dyshohet se u kontrabanduan

 

Në fshatin Cerkolez të Istogut është ndaluar një automjet me targa lokale ku pas kontrollit, është parë se i dyshuari vozitës, kishte ngarkuar 10 qengja. Me rastin janë njoftuar zyrtarët e AUV-it dhe prokurori ku më pas qengjat janë konfiskuar.