Kronikë e zezë

Ka nisur gjykimi ndaj kosovarit në Gjermani që akuzohet se e vrau kunatën dhe e plagosi vëllanë

 

Në Gjermani ka filluar të premten seanca gjyqësore ndaj kosovarit 49-vjeçar që akuzohet se e vrau kunatën 33-vjeçare dhe e plagosi rëndë vëllanë, raporton “}estfalen-blatt”.

Kosovari akuzohet për vrasje dhe tentim vrasje. Në rast se shpallet fajtor ai do të dënohet me burgim të përjetshëm.