Kronikë e zezë

Malishevasi mbyt me armë zjarri qenin që ia kafshoi djalin

 

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë në Malishevë pasi që qeni i njërit të dyshuar ka kafshuar djalin e dyshuarit tjetër, ndërsa ky i fundit ka qëlluar me armë zjarri qenin duke e mbytur.

Është kontrolluar shtëpi a njërit te dyshuar me ç ‘rast janë gjetur dhe konfiskuar një arme me dy karikator me 29 fishek dhe një arme gjuetie, dhe një gëzhojë.