Kronikë e zezë

Shtatë shqiptarë arrestohen në Britani për trafikim me njerëz

Foto: TCH
 

Agjencia Britanike Kundër Krimit të Organizuar, NCA ka arrestuar mëngjesin e së mërkurës shtatë shtetas shqiptarë të cilët drejtonin një grup kriminal në trafikimin e shqiptarëve drejt Anglisë.

Sipas Top Channel “Objektivi kryesor i arrestimit është një djalë 40 vjeç, i veshur me xhinse dhe T-Shirt i cili u prangos tek sa po pinte birra bashkë me tre miqtë e tij në zonën e Croydon në jug të Londrës’.