Kronikë e zezë

40 ditë paraburgim për këngëtaren Fjolla Morina

Foto lustrim
 

40 ditë paraburgim i ka caktuar Gjykata Themelore e Prishtinës këngëtares Fjolla Morina me dyshimet për trafikim më armë dhe arratisja nga vendi i paraburgimit.

Masa e paraburgimit do llogaritet prej momentit kur Morina është arrestuar me 17 korrik 2021.Avokatja e Morinës Fehmie Gashi Bytyçi ka konfirmuar për KOHËN se Morinës i është caktuar masa prej 40 ditëve.