Kronikë e zezë

Vdiq një 17-vjeçar në aksident trafiku në Ferizaj

Foto: Ilustrim
 

Në mëngjesin e sotëm në fshatin Talinovc të Muhaxherëve në Ferizaj ka ndodhur një aksident trafiku, ku si pasojë ka humbur jetën një 17-vjeçar dhe është lënduar një 21-vjeçar, i cili është dërguar në QKUK për tretman mjekësor.

Policia e Kosovës ka njoftuar se deri te aksidenti dyshohet se ka ardhur nga mospërshtatja e shpejtësisë. Vetura ka dal nga rruga dhe ka goditur një shtyllë elektrike të betonit.