Kronikë e zezë

Një mjek ndalohet në Prishtinë për keqpërdorim të pozitës

 

Një mjek me inicialet B.A. është ndaluar për 48 orë pasi dyshohet të ketë keqpërdorur pozitën e tij.

Sipas njoftimit nga Prokuroria Speciale, Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit në Policinë e Kosovës, kanë ndërmarr veprime hetimore kundrejt të dyshuarit.