Kronikë e zezë

Arrestohet një person në Gjilan, organizoi bixhoz të paligjshëm

Foto: Policia e Kosovës
 

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Gjilan, nën dyshimin për “organizim të skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm”.

“Sot më, 16.09.2021, zyrtarë policorë në Gjilan, gjatë realizimit të detyrave zyrtare, kanë hasur në një bastore ilegale. Për rastin është njoftuar prokurori dhe me urdhër të tij janë kontrolluar lokali dhe objektet përcjellëse të personit të dyshuar I. G., (1969) me banim në Gjilan”, thuhet në njoftimin e Policisë.