Kronikë e zezë

Arrestohet i dyshuari për vrasjen e një shqiptari 20-vjeçar në Zvicër

 

Policia në Luzern ka arrestuar një person që dyshohet se është vrasësi i një shqiptari 20-vjeçar nga Kosova në Zvicër.

Ardit N. vdiq dhjetë ditë më parë në pikën e karburantit Avia në Geuensee të Zvicrës, si pasojë e plagëve që mori gjatë rrahjes mes dy grupeve. Gurë, thikë dhe një çekan u gjetën në vendin e ngjarjes, raporton Blick.