Kronikë e zezë

Arrestohet një person në Fushë Kosovë, pasi i gjenden mbi 200 kg mish me cilësi të dyshimtë

 

Policia ke arrestuar një person në Fushë Kosovë, për veprën “prodhim dhe vënie në qarkullim të artikujve të dëmshëm ushqimor”.

Policia ka njoftuar se rreth orës 16:00 ka pranuar informatë se në një qebaptore, po shiten produkte të mishit, që dyshohet se janë të pakontrolluara.