Kronikë e zezë

Përleshen minatorët me kryeshefin e “Trepçës”

Foto: KOHA/Ilustrim
 

Një përleshje fizike ka ndodhur të hënën mes minatorëve të ndërmarrjes “Trepça” dhe kryeshefit Enis Abdurrahmani. Ky i fundit thuhet se ka marrë lëndime trupore, ndërsa deri te rasti ka ardhur si pasojë e disa minatorëve-protestues që kanë shprehur pakënaqësitë rreth emërimeve të fundit në këtë ndërmarrje.

Disa minatorë që kanë qenë prezent në këtë incident i kanë thënë KOHËS se kanë parë përleshje, dhe menjëherë në vend të ngjarjes kanë dalë njësitet policore, të cilët kanë reaguar.