Kronikë e zezë

Një muaj paraburgim të dyshuarit që kreu veprën “vrasje në tentativë” në Kaçanik

Foto: Koha / ilustrim
 

Një muaj paraburgim i është caktuar F.N., shtetas i Kosovës, i dyshuar për veprën “vrasje në tentativë”. I dyshuari sipas njoftimit të Prokurorisë, të premten në fshatin Vatë të Kaçanikut, në rrugën kryesore që çon për në Tetovë, ka sulmuar me thikë viktimën T.D., duke i shkaktuar lëndime të rënda trupore.

I lënduari ka marrë plagë në shpatull dhe në kraharor, ndërsa po trajtohet në QKUK.