Kronikë e zezë

Fëmija në Gjilan plagos aksidentalisht me armë babain

 

Një person në fshatin Livoq i Ulët i Gjilanit, ka pranuar tretman mjekësor pasi sipas Policisë, i njëjti derisa ka qenë duke e pastruar armën, pushkë ajrore dhe pa poseduar leje, nga pakujdesia dyshohet se fëmija i tij e ka shkrepur armën dhe ka qëlluar atë.

Arma i është sekuestruar ndërsa me vendim të prokurorit, rasti vazhdon në procedurë të rregullt.