1 perditesime
Kronikë e zezë

Dy të lënduar nga aksidenti në rrugën B

Dy të lënduar nga aksidenti në rrugën B
13:42

Dy të lënduar nga aksidenti në rrugën B

Dy persona janë lënduar si pasojë e aksidentit që ka ndodhur sot rreth orës 12:00 në rrugën B.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci, ka bërë të ditur se të lënduarit kanë marrë ndihmë mjekësore.

“Sot rreth orës 12:00, në rrugën "B" në Prishtinë, ka ndodhur një aksident trafiku rrugor në mes tri automjeteve. Bazuar në të dhënat fillestare, si pasojë e aksidentit janë lënduar dy persona, të cilëve u është ofruar ndihmë mjekësore. Njësia rajonale e trafikut ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur një hetim për zbardhjen e shkaqeve që kanë sjellë deri te ky aksident”, ka thënë Borovci.

12:47

Aksident mes dy veturave në rrugën B

Një aksident mes dy veturave ka ndodhur të dielën në mesditë në rrugën B të kryeqytetit.

Siç shihet në fotografitë që ka siguruar KOHA, në aksident janë përfshirë një veturë taksie dhe një veturë tjetër.

Nuk dihet ende nëse ka të lënduar ndërkohë që KOHA është në pritje të informatave nga Policia e Kosovës.

Image