Kronikë e zezë

Një 12-vjeçare vdes në Gjirokastër pasi shtëpia u përfshi nga zjarri

 

Një 12-vjeçare ka humbur jetën tragjikisht këtë mbrëmje në Dropull, pasi një shtëpi u përfshi nga flakët.

Zjarri dyshohet se ka nisur në kuzhinën e katit të parë të banesës dhe më pas flakët janë përhapur me shpejtësi në të gjithë godinën.