Kronikë e zezë

Arrestohet shoferi që goditi për vdekje një 70-vjeçare në Mitrovicë

 

Është arrestuar ngasësi i automjetit që goditi për vdekje një 70-vjeçare në fshatin Zhabarë të Mitrovicës.

Sipas njoftimit nga Policia, nga hetimet fillestare, në këtë aksident janë përfshirë një automjet me targa vendore dhe një këmbësore. Si pasojë e këtij aksidenti lëndime të rënda trupore ka pësuar këmbësorja, 70 vjeçare, vdekjen e së cilës e ka konstatuar mjeku në Spitalin Rajonal në Mitrovicë.