Kronikë e zezë

I riu nga Mitrovica që ishte sulmuar fizikisht, vdiq disa ditë pasi u zgjua nga koma

 

26-vjeçari nga Mitrovica, E.D., i cili ishte sulmuar fizikisht nga disa persona muaj më parë, ka vdekur të shtunën.

Siç bëhet e ditur në rrjete sociale nga familjarët dhe të afërmit e viktimës, varrimi i të ndjerit nuk do të bëhet të dielën, siç ishte planifikuar, por është shtyrë për një ditë më vonë meqë trupit të viktimës do t’i bëhet obduksioni.