Kronikë e zezë

Sekuestrohen mbi 5kg marihuanë, një i arrestuar dhe një tjetër i dyshuar në arrati

 

Policia e Kosovës ka sekuestruar 5kg e 185gr drogë e llojit Marihuanë, dhe ka arrestuar një person të dyshuar për transportimin e kësaj lënde narkotike.

Në komunikatën e lëshuar nga Policia thuhet se ngjarja ka ndodhur në udhëkryqin Novobërdë-Gjilan në fshatin Llabjan, ku kanë tentuar ta ndalojnë veturën e markës Pollo, por personat brenda kësaj veture duke mos iu bindur urdhrave të zyrtarëve policorë kanë ikur nga vendi i ngjarje.