Kronikë e zezë

Drejtoi veturën me shpejtësi 212 km/h, gjobitet me 300 euro dhe i pezullohet leja për tre muaj

 

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka identifikuar një shofer që kishte drejtuar veturën me shpejtësi 212 kilometra në orë, në autostradë ku shpejtësia e lejuar është 130 kilometra në orë.

Sipas Policisë së Kosovës, personi është gjobitur me 300 euro, ndërsa i është pezulluar leja për tre muaj dhe i janë hequr tri pikë.