Kronikë e zezë

Arrestohet prifti grek që përdhunonte të miturën shqiptare

 

Një prift grek 37 vjeç u arrestua këtë të premte, pasi akuzohet se ka përdhunuar dhe keqtrajtuar seksualisht një vajzë të mitur, me nacionalitet shqiptare.

16-vjeçarja denoncoi priftin, duke u thënë hetuesve se makthi i saj ka nisur që në moshën 13-vjeçare dhe ka zgjatur për gati 4 vite, deri në momentin që gjeti forcën të flasë për ngjarjen tragjike.