Kronikë e zezë

Gjuajtje me armë zjarri në rrugët e Vitisë, arrestohet një person

 

Policia e Kosovës ka njoftuar se pas pranimit të një video-incizimi ku shihen disa persona duke shtënë me armë në rrugë, gjatë një ahengu familjar në fshatin Dobresh të Vitisë, ka arritur ta identifikojë lokacionin dhe pronarin e shtëpisë ku është shtënë me armë. I dyshuari për këtë rast është arrestuar.

Edhe gjatë intervistimit, i dyshuari mashkull kosovar ka pranuar se gjatë ahengut familjar kanë shtënë me armë.