Kronikë e zezë

Arrestohen dy persona në Gjakovë për organizim të lojërave të fatit

Foto ilustrim
 

Dy persona janë arrestuar në Gjakovë, nën dyshimin se të njëjtit janë përfshirë në organizimin e lojërave të fatit në një lokal.

Policia njofton se me të marrë informacionet për dyshimin e organizimit të skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm nga disa persona, kanë ndërmarrë veprime të shpejta hetimore dhe operacionale për identifikimin e tyre.