Kronikë e zezë

Një fëmijë në Skenderaj godet me veturë 4-vjeçaren, i shkakton lëndime të rënda

 

Policia e Kosovës ka raportuar për një aksident në fshatin Lubovec të Skenderajt të mërkurën. Një fëmijë dyshohet se ka drejtuar veturën me targa të huaja dhe ka goditur një 4-vjeçare, duke i shkaktuar lëndime të rënda.

Sipas njoftimit të Policisë, katërvjeçares fillimisht i është ofruar ndihmë mjekësore në Spitalin e Mitrovicës e më pas është dërguar për trajtim në QKUK në Prishtinë dhe sipas stafit mjekësor është jashtë rrezikut për jetë.