Kronikë e zezë

Ndalohet një person në Vërmicë për peshkim të jashtëligjshëm

Foto: Ilustrim
 

Është ndaluar një person në Vërmicë pasi po peshkonte te “Drini i Bardhë”.

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se në bagazhin e veturës së të dyshuarit janë gjetur tri rrjeta peshkimi dhe një sasi të peshqve. Rasti është cilësuar si peshkim i jashtëligjshëm.