Kronikë e zezë

Kapet një cisternë me naftë, dyshohet se u fut ilegalisht nga Serbia

Cisternë me naftë, kontrabandim, Zubin Potok, Policia e Kosovës, maj 2022
 

Një kamion cisternë pa targa, i ngarkuar me një sasi të naftës së papërpunuar është zbuluar të enjten nga Policia kufitare në fshatin Kovaçë të komunës së Zubin Potokut.

Në po të njëjtin vend është ndaluar edhe një automjet i tipit “Toyota” me targa vendore, i cili po drejtohej nga një 49-vjeçar me inicialet D.V, ndërsa brenda tij kishte të ngarkuara pllaka të qeramikës dhe disa thasë ngjitës të pllakave të prodhuara në Serbi.