Kronikë e zezë

Arrestohet rreshteri policor pasi lëndoi rëndë dhe kanosi kolegen e punës

policia e kosoves, ipk, police
 

Inspektorati i Policisë së Kosovës njoftoi të hënën se është arrestuar një rreshter policor në Pejë, me dyshimin se ka kryer veprat penale “lëndim i rëndë trupor” dhe “kanosje”.

Sipas njoftimit, zyrtari ka kryer veprat penale jashtë kohës sa ishte në detyrë, por megjithatë vepra lidhet me punën. Ai dyshohet se lëndoi rëndë dhe kanosi kolegen e punës.