Kronikë e zezë

Policia gjermane në kërkim të një shqiptari, dyshohet se vrau një 31-vjeçar

Policia gjermane
 

Policia në Kiel të Gjermanisë është në kërkim të një shqiptari, F. H., nën dyshimin për vrasje, raporton NDR.de.

Sipas të dhënave të Prokurorisë në Kiel, thuhet se rreth orës 23:15 një person ka qëlluar me armë për vdekje një 31-vjeçar. Viktima vdiq përkundër tentimit të mjekëve për ta mbajtur në jetë. Sipas hetimeve të deritashme të Prokurorisë dhe Policisë, 23-vjeçari F.H. është i dyshuari kryesor. Hoxha i lindur në Kiel është në arrati.