Kronikë e zezë

Ndalohet në Tiranë për përdorim të telefonit gjatë vozitjes, rezulton i kërkuar në Kosovë

 

Një 33-vjeçar nga Kosova është ndaluar nga policia e qarkullimit rrugor në Tiranë, pasi ishte kapur duke përdorur telefonin gjatë ngasjes së veturës. Gjatë verifikimit, ka rezultuar se A.F. ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar për mashtrim dhe grup kriminal për pastrim parash.

“Gjatë kontrolleve parandaluese është vënë në pranga një shtetas i shpallur në kërkim ndërkombëtar. Shërbimet e Qarkullimit Rrugor kanë ndaluar në rrugën ‘Kastriotët’, automjetin me drejtues shtetasin A. F., 33 vjeç, i cili po përdorte celularin gjatë drejtimit të automjetit. Gjatë verifikimeve të kryera ka rezultuar se ky shtetas ishte person i shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata Themelore e Prishtinës i ka caktuar masën e sigurisë ‘Arrest në burg’, për veprat penale ‘Mashtrimi, kryer në bashkëpunim’ dhe ‘Pjesëmarrja në grup kriminal me qëllim mashtrimin e pastrimin e parave’”, thuhet në njoftim të Drejtorisë së Policisë në Tiranë.