Kronikë e zezë

Kapen mbi 27 kg marihuanë në Prishtinë, arrestohet një 34-vjeçar

Foto: Policia e Kosovës
 

Policia e Kosovës ka konfiskuar të martën në fshatin Mramor të Prishtinës 27 kg e 600 gr substancë të dyshuar narkotike, e llojit marihuanëë.

Sipas njoftimit të policisë, të martën rreth orës 12:00, duke zbatuar operacionin “goditja” kanë ndaluar një veturë me targa vendore, të cilën e ngiste një kosovar i moshës rreth 34 vjeç, e në të cilën është gjetur dhe konfiskuar sasia e drogës.