Kronikë e zezë

Kaloi ilegalisht kufirin nga Maqedonia V. me një pistoletë, lirohet në procedurë të rregullt

 

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se në mbrëmjen e të shtunës ka arrestuar një të dyshuar kosovar në Han të Elezit, që kishte hyrë në Kosovë në mënyrë ilegale nga Maqedonia e Veriut.

Të dyshuarit gjatë kontrollit i është gjetur dhe sekuestruar një pistoletë e nëntë fishekë.