Kronikë e zezë

Arrestohen disa persona për fajde e bixhoz, në mesin e tyre një polic

Foto: KOHA/Ilustrim
 

Inspektorati Policor i Kosovës (IPK) dhe Policia e Kosovës kanë lëshuar një komunikatë të përbashkët, përmes së cilës bëjnë të ditur se kanë arrestuar disa të dyshuar për fajde, detyrim dhe organizim të bixhozit, nga kontrollimi i disa lokacioneve në Prizren, Prishtinë, Malishevë e Suharekë.

Sipas njoftimit, të mërkurën mbrëma, në mesin e të dyshuarve është edhe një zyrtar policor.