Kronikë e zezë

Digjet vetura e serbit që konvertoi targat në RKS

Foto: Ilustrim
 

Një automjet Volkswagen Bora ngjyrë hiri dhe me targa 02 - 626 - FL, pronë e N.C., është djegur mbrëmë rreth mesnatës në Leposaviq, ndërsa përveç dëmeve materiale, persona të lënduar nuk ka.

Sipas KosovaPress-it ngjarja ndërlidhet me regjistrimin e automjetit në targa RKS që ka ndodhur gjatë ditës së djeshme dhe se automjeti është djegur qëllimshëm nga autorë deri tani të panjohur.