Kronikë e zezë

Aksion në Leposaviq, konfiskohen pajisje për prodhim të kriptovalutave

 

Një aksion anti-kontrabandë në fshatin Leshak të Leposaviqit ka përfunduar me konfiskimin e 93 kartelave grafike, tetë pajisjeve Antiminer, 17 pllaka elektronike që shërbejnë për prodhim të kriptovalutave e 280 litra pije alkoolike dhe 96 joalkoolike, ka njoftuar ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, të shtunën.

Ai ka thënë në Facebook se gjatë këtij aktiviteti të Doganës dhe Policisë, është hasur edhe një automjet i dyshuar të cilit i janë “konfiskuar produkte ushqimore që po i kontrabandonte nga Serbia”.