Kronikë e zezë

Lirohet nga burgu personi që sulmoi seksualisht alpinisten Mrika Nikqi

 

Personi i dyshuar për sulmin seksual ndaj alpinistes Mrika Nikqi në Pejë është liruar nga burgu të martën.

Lajmi është konfirmuar nga zëdhënësja e Gjykatës Themelore në Pejë, Tringa Zhuti. Ajo ka thënë se Prokuroria nuk ka propozuar kërkesë për vazhdim të paraburgimit dhe i dyshuari është liruar të mbrohet në liri.