Kronikë e zezë

Kaplohet nga zjarri kazerma e FSK-së në Istog, s’ka të lënduar

Foto: KOHA/ilustrim
 

Ministria e Mbrojtjes njoftoi se të enjten është kapluar nga zjarri një nga objektet në kazermën e Forcës së Sigurisë së Kosovës në Istog.

Sipas Ministrisë, zjarri është lokalizuar nga zjarrfikësit e Istogut, Klinës, Pejës, Skenderajt dhe nga pjesëtarët e Regjimentit të dytë të Këmbësorisë e të Komandës së Forcave Tokësore.